Dzień Pomarańczowy- Pierwszy Dzień Jesieni

23 września ubrania dzieci, dekoracje oraz wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo. Tego dnia każdy przedszkolak zaakcentował ten kolor w swoim ubiorze witając nową porę roku- JESIEŃ.  Dowiedzieliśmy się, że łącząc kolor czerwony z żółtym powstanie kolor pomarańczowy. Po utworzeniu farbry w kolorze pomarańczowym dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną "Nasza dynia". Odbite ręce pomalowane  powstałą farbą wypełniły kontur dyni. Bardzo spodobała nam się zgadywanka z zasłoniętymi oczami. Dzieci musiały odpowiedzieć co smakowały-mandarynkę czy marchewkę? Tego dnia bawiliśmy się również przy jesiennych piosenkach oraz szukaliśmy oznak jesieni w czasie spaceru.

Dzień ten był pełen wyzwań, niespodzianek oraz humoru.

Data dodania: 2021-09-28 22:03:03
Data edycji: 2021-09-28 22:36:07