Obchody Święta Niepodległości - Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach

Obchody Święta Niepodległości

DzieÅ„ 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii Polski. W przedszkolu, już od najmÅ‚odszych lat uczymy dzieci patriotyzmu oraz szacunku dla symboli narodowych. Dlatego doÅ‚Ä…czyliÅ›my do akcji "SzkoÅ‚a do hymnu". Akcja ta zostaÅ‚a zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz RadÄ™ Dzieci i MÅ‚odzieży. PrzedsiÄ™wziÄ™cie to jest kontynuacjÄ… ubiegÅ‚orocznej inicjatywy "Rekord dla NiepodlegÅ‚ej".

Ubrani na galowo, z przypiÄ™tymi kokardami narodowymi dumnie zaÅ›piewaliÅ›my "Mazurka DÄ…browskiego" oraz postawiliÅ›my znicze przy pomniku polegÅ‚ych.

Ponadto w ciÄ…gu tygodnia poprzedzajÄ…cego ÅšwiÄ™to NiepodlegÅ‚oÅ›ci dzieci poznawaÅ‚y legendy i symbole narodowe, graÅ‚y w kalambury  "Polak maÅ‚y", oraz wykonaÅ‚y prace plastyczne, które nawiÄ…zujÄ… do Å›wiÄ™ta.

Data dodania: 2019-11-09 14:54:11
Data edycji: 2019-11-09 15:03:33