Światowy Dzień Poczty Polskiej

W piątek 8 października świętowaliśmy Światowy Dzień Poczty Polskiej. W nawiązaniu do tego święta zapoznaliśmy się z instytucją Poczty Polskiej oraz zawodem listonosza.  Poznaliśmy pracę listonosza oraz jego atrybuty. Dowiedzieliśmy się jak wygląda droga listu/kartki pocztowej od nadawcy do odbiorcy i wspólnie dowiedzieliśmy się, co to jest znaczek i do czego służy. Przedszkolacy chętnie naklejali znaczki i stawiali pieczątki. Gotowe listy wrzucali do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej. Podczas spaceru wraz z grupą "Misie" wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami do naszych starszych kolegów i koleżanek z grupy "Biedronek" i "Niezapominajek". Również złożyliśmy życzenia pracownikom poczty oraz wręczyliśmy upominek. Na pamiątkę tego dnia dzieci wróciły do domu ze znaczkiem Poczty Polskiej.

Data dodania: 2021-10-11 01:23:44
Data edycji: 2021-10-11 01:27:49