Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WORECZEK SENSORYCZNY

WORECZEK SENSORYCZNY

Przedstawiamy Państwu kolejną propozycję do wykorzystania w domu podczas pobytu z dziećmi. Wpis zainspirowany ze stron www.zainspiruj-malucha.pl , www.malinowaplaneta.pl , www.domowa.tv oraz www.mamawdomu.pl  

 

Potrzebujemy:

- woreczki strunowe (np. spożywcze, te do zamrażania)

- żel do włosów

- drobne elementy, np guziczki, spinacze, cekiny, groszek itp.

- łyżka

- mazak/pisak/długopis

- może być barwnik spożywczy oraz brokat

 

Do woreczka łyżką przekładamy żel do włosów. Jeśli żel jest bezbarwny, można użyć barwników spożywczych lub brokatu, by nadać mu nieco kolorów. Możemy stworzyć dwie wersje woreczka:

  1. Do nauki liter i cyfr.
  2. Ze skarbami, do którego wrzucamy drobne elementy

Po włożeniu do środka drobnych elementów woreczek należy dobrze zamknąć, by podczas zabawy, zawartość nie wydostała się na zewnątrz.  Wersję do nauki cyfr i liter, najlepiej przymocować do stołu (taśmą klejącą) by nie przemieszczał się podczas pisania. Woreczek ze skarbami można przykleić np. na okno lub dać dziecku do ręki, aby mogło eksperymentować.

Jak bawić się woreczkiem z żelem?

  1. Można na woreczku narysować kółka, kwadraty. Zadaniem dziecka jest segregowanie elementów w środku według kolorów, kształtów
  2. Można robić na nim różne ślady (samochodów), pieczątki, odciski itp. Ślady, odciski można robić praktycznie wszystkim, spróbujcie Państwo wszystkiego co uda Wam się znaleźć w domu.
  3. Można je gnieść, rozprostowywać, kłaść na głowę itp. Obserwować, jak żel zbiera się z jednej strony woreczka, a później ścieka, gdy przytrzymamy go pionowo.
  4. Można  pisać cyfry,  figury geometryczne, robić paluszkiem ” groszki” i liczyć je.

 

Życzymy udanej zabawy ;)

Data dodania: 2020-03-17 17:41:34
Data edycji: 2020-03-17 17:48:28
Ilość wyświetleń: 445
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej